O nás

Trocha historie…

Kapela Sekec vznikla někdy v roce 2015,kdy se sešlo pár muzikantů „z jedné dědiny“,že budou hrát tak jako country u táboráků atd.

Ke kapele se později připojil bubeník Jiří Roubalík,který odchází z kapely Tabák a který právě díky rytmické složce posunul kapelu dál a díky ozvučení,bez kterého nelze s bicíma hrát se mohly hrát i větší koncerty.

Bohužel některým členům se tato změna nelíbila a z kapely odešli.Zůstal jenom Martin,Jiří a zpěvák Pavel.Tehdy přichází na scénu náš baskytarista Ferdinand Oppl,který po delší době „oprášil“ svůj krásný nástroj a přidal do kapely potřebnou basovou složku.

Po jisté době hraní na menších akcí odchází bubeník Jiří.Vystřídal ho zkušený a ostřílený bubeník Vlastík Němeček,který odešel z kapely VSP Band.

Krátce po příchodu Vlastíka odchází zpěvák Pavel,kterého střídá zpěvák Vašek Velecký,který dal kapele úplně jiný rozměr a v tu chvíli se kapela mění stylově na Rock-Beatovou kapelu,která hraje České,Slovenské a zahraniční(počeštěné) hity.

Krátce na to se vrací bicista Jiří zpět na Sekec scénu,která mu již stylově vyhovuje a opouští předchozí projekty s názvem Puškvorec a Avemax.

Po delší době hledání kytaristy přitáhl Jiří do sestavy kytaristu Marka,se kterým se znal z dřívějšího hraní v kapele Wetesh. Marek se velmi rychle sehrál a usadil,protože většinu písniček již znal.

Nakonec jsme na sebe zbyli,nás pět Sekecáků, z leva: Martin,Marek,Jiří,Vašek,Ferda 🙂